nargile nasıl kurulur, nargile kurulumu

Nargile Nasıl Kurulur?

Günümüzde nargile satın alımı konusunda son derece geniş kanal çeşitliliği bulunmaktadır. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan nargile modellerini son derece pratik bir şekilde satın alabilmeye yardımcı olan dijital satış kanalları ise son derece yoğun şekilde tercih edilmektedir. İnternete erişim sağlanabilen her yerden temin edilen nargileler standart olarak kargo gönderimi dolayısıyla güvenliğinin sağlanması için parça olarak gönderilmektedir. Bu nedenle de günümüzde nargile nasıl kurulur? Sorusu da internette en çok araştırılan konulardan birisi konumunda yer almaktadır. İnternetten sipariş edilmiş olmasından mütevellit parçalı olarak gelen nargilenin kurulumu herkes tarafından pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Doğru Nargile Kurulumu?

Nargile kurulum işlemleri aslında son derece pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Nargilenin içim için hazır hale getirilmesine ilişkin olarak da nargile kurulum deyimi kullanılmaktadır. Son derece pratik bir şekilde gerçekleştirilebilen kurulum işlemlerine ilişkin bilgi ve deneyimi bulunmayan kişiler tarafından nargile nasıl kurulur? Şeklinde bir araştırma gerçekleştirilmektedir. Nargilenin temel parçalarının montaj işlemleri için öncelikli olarak nargilenin cam şişesine uygun miktarda su ilave edilmesi gerekmektedir. Daha sonra nargilenin ser borusunun 1 ya da 2 parmak çıkacak kadar su ilave edilmesinden sonra ser borusunun tepsi şişesi ve ser borusu arasında kalacağı şekilde montajının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlemin ardından çift çıkışlı olan nargilenin marpuç contası sökülerek, marpucunun montajı sağlanmalıdır.

nargile kurulumu

Nargile nasıl kurulur? Sorusu için bir sonraki aşama ise lüle montajıdır. Tüm temel parça montajının ardından lüle contası ile birlikte nargilenin üst kısmına ser borusunun ucuna gelecek şekilde oturtulması gerekmektedir. Lülenin yerine tam olarak oturtulmaması durumunda közlük ve közler lüle üzerinde bulunacağından dolayı güvenlik riski teşkil edebilmektedir. Ardından közlüğün lüle üzerine oturtulması gerekmektedir. Közlük, lüle üzerine tam olarak oturması büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle közlük yerine takıldıktan sonra tam olarak oturup, oturmadığı konusunda tekrar ve tekrar kontrol sağlanmalıdır. Daha sonra közlük içerisine uygun miktarda köz ilave edilmelidir. Söz konusu köz miktarı duman seviyesine göre düşürülebilir veya arttırılabilir.

nargile nasıl kurulur

nargile kurulumu

nargile kurma şekli

Bir cevap yazın